LoL AttAcK: FORA Strona Główna LoL AttAcK: FORA

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
WiFi
Autor Wiadomość
Cienias 
Rada Naczelna

Wysłany: Sob 19 Sty, 2008 09:05   WiFi

Mam D-linka DI-524, ktorym rozdzielam neta na 3 kompy. 2 podlaczone bezprzewodowo i jeden kablem. Ten ktory jest podlaczony kablem to komp moj glowny. Teraz taka sprawa. Jak zrobic zebym widzial jakie sieci bezprzewodowe sa dostepne? Ja nie mam karty sieciowej WiFi w swoim kompie a chce na nim sprawdzic ten stan. Czy da sie jakos podlaczyc do routera, zeby to sprawdzic?
Wchodzac w ustawienia routera (192.168....) nie ma takiej opcji. Moge tylko zobaczyc kto jest podlaczony badz kto proboje sie podlaczyc, ale dostepnych sieci nie widac.

ah 
Łowcy

Wysłany: Sob 19 Sty, 2008 14:56   

nie wiem czy o to Ci dokładnie chodzi ale ,ja mam G624T D-Linka i w opcjach (192.168...) daje :Home / Wireless i tam mam opcje do ustawień Access Point'a...

później w Advanced/Wireless Management można ustawić filtrowanie po MAC'ach

(c) by Skorzenny :mrgreen:

Cienias 
Rada Naczelna

Wysłany: Sob 19 Sty, 2008 18:49   

AP mam ustawione. Filtrowanie tez mam ustawione i tylko kompy z konkretnym adresem MAC moga sie polaczyc z moja siecia pomijam juz, ze dodatkowo jest zabezpieczona przez WPA. Codziennie sprawdzam logi i codziennie widze: Unallowed access from WLAN 00-02-6F-35-30-AF. Chce sprawdzic z ktorej sieci te proby polaczenia pochodza i wogole pobawic sie tym szitem. Wiem, ze moge to zrobic biorac laptopa i wyszukujac nim, ale ja wlasnie chce to zrobic inaczej. O ile sie da...

milka 
ekip@

Wysłany: Sob 19 Sty, 2008 20:50   

szczerze watpie, zeby w routerze byla dostepna opcja. Nie rozumiem tylko po cholere chcesz sprawdzac inne sieci bezprzewodowe? Ze niby ktos Ci chcial sie routerem wpiac w siec? Nie rozumiem o co Ci chodzi. Sprobuj moze z laptopem pobiegac po domu.

A jezeli nie chcesz, zeby ktos podejmowal proby wejscia (a jezeli ma SSID moze sie zaczac juz bawic) to zmien SSID, pozniej je ukryj i bedzie spokoj na jakis czas. Da Ci to tyle, ze ktos kto bedzie probowal wyszukiwac w poblizu sieci i bedzie probowal sie podlaczyc nie zobaczy Twojej sieci. Jednak nie wiem czemu, ale u mnie na jednym routerze bylo tak, ze jak ukrylem SSID to mialem problem z polaczeniem sie bedac np. w kiblu. Normalnie w pokoju lapalo, a jak zasiadlem na tronie z kompem, ktory musial sie polaczyc byl problem, bo nie widzial routera. Ale jak byl polaczony nie zrywal nic... Jak bedziesz mial jakis dalszy problem to napisz, ale na gg...

M

Cienias 
Rada Naczelna

Wysłany: Sob 19 Sty, 2008 21:53   

Przeciez napisalem kurwa ze nie chce biegac z laptopem tylko chce to zrobic przez komputer stacjonarny i dlatego sie pytam czy sie da. Nie widzialem opcji ukrywania SSID.
Jak nie rozumiesz o co mi chodzi to nie odpowiadaj na posty :)
Wszystko jest napisane wyraznie.

ah 
Łowcy

Wysłany: Sob 19 Sty, 2008 22:36   

sam router ma opcje Access Pointa, i raczej nie ma opcji mógł wyszukiwania inny Access Point'ow ...

http://www.dlink.pl/?go=j...NC89DUInMpMFP4=

(c) by Skorzenny :mrgreen:

own3d 

Wysłany: Pon 21 Sty, 2008 14:01   

Cienias, musisz miec opcje AP Client, jesli jej nie masz, to trzeba podmienic soft na taki ktory bedzie Ci to umozliwial, ewentualnie bedzie trzeba przerobic (bo moze sie suma kontrolna nie zgadzac) jakis soft dlinkowy (od AP) i podgrac go do Twojego routera, ale generalnie jesli sie nie znasz to nie ruszaj bo bedziesz musial kupic nowego routera ;-)

Jeszcze jest opcja ze openwrt pojdzie na tym dlinku, ale nie dam sobie za to glowy obciac

Cienias 
Rada Naczelna

Wysłany: Pon 21 Sty, 2008 14:11   

Czy ja kurwa niewyraznie pisze? Ten router ma AP i ja z tego korzystam.

Ja tylko chce wiedziec czy moge nim wyszukac pobliskie sieci bezprzewodowe.

own3d 

Wysłany: Pon 21 Sty, 2008 17:08   

Cienias, bos mongol, nie ma ap client w routerze, narysowac CI kurwa? :D

Cienias 
Rada Naczelna

Wysłany: Pon 21 Sty, 2008 17:27   

Jezeli bedzie w sobie zawieral odpowiedz na moje pytanie to mozesz narysowac.

own3d 

Wysłany: Pon 21 Sty, 2008 17:36   

chyba bardziej rzetelnej odpowiedzi na Twoje pytanie nie dostaniesz, jesli chcesz dostac gotowe rozwiazanie, to za takowe sie niestety placi ;)

ewentualnie w erze moze Ci pomoga

milka 
ekip@

Wysłany: Pon 21 Sty, 2008 22:01   

jaki Ty durny kurwa jestes. Masz router z opcja AP, ale taka, ze moze byc AP, a nie moze korzystac z innych AP...
hahah wlasnie spojrzalem, mam ten sam router... :D

zaraz popatrze na to...

M

Advanced -> Performance -> SSID broadcast
Ostatnio zmieniony przez milka Pon 21 Sty, 2008 22:04, w całości zmieniany 1 raz  

Cienias 
Rada Naczelna

Wysłany: Pon 21 Sty, 2008 22:11   

milka napisał/a:
jaki Ty durny kurwa jestes. Masz router z opcja AP, ale taka, ze moze byc AP, a nie moze korzystac z innych AP...

I kurwa ciagle o to pytam i taki jestes inteligentny, ze dopiero teraz mi odpowiedziales.

Jak wroce z roboty to oblukam ten performance ale cos watpie zebym to mial

milka 
ekip@

Wysłany: Pon 21 Sty, 2008 22:47   

bo kurwa dopiero postanowilem spojrzec w konfig swojego routera. Tez mam jakies krzywe polaczenia. Jak bedzie mi sie kiedys chcialo to wylacze zabezpieczenia i zobaczymy kto chce na krzywy ryj mi do netu sie dostac.

Az sie zdziwilem jak przy probie wyslania pliku do telefonu przez bluetooth pojawil mi sie jakis telefon z dupy... :D ciekawe, ktorego to sasiada...

M

Odpowiedz do tematu