LoL AttAcK: FORA Strona Główna LoL AttAcK: FORA

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: milka
Pon 18 Lut, 2008 15:40
Router (Problem z IP)
Autor Wiadomość
Nietoperek 
Łowcy
deMo

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008 00:56   Router (Problem z IP)

Witam.

Od jakiegoś czasu dziele neta na 2 PC przez routera Linksys WRT54GL-EU

http://www.proline.pl/sho...KSYS+WRT54GL-EU

I od momentu podzielenia internetu na 2 PC nie mam zew. IP.
Router widzi tylko IP sieciowe (chyba dobrze pisze)

Pytanie czy ktoś wie jak zrobić abym miał znów zew. IP :?:

Jestem ciemny w tych sprawach więc prosto i jasno.
Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony przez Nietoperek Sro 23 Sty, 2008 01:00, w całości zmieniany 1 raz  

own3d 

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008 10:31   

DMZ, badz przekierowanie odpowiednich portow

Nietoperek 
Łowcy
deMo

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008 12:35   

own3d napisał/a:
DMZ, badz przekierowanie odpowiednich portow

Heh dzięki, ale jak pisałem jestem ciemny i nie wiem ocb :P

own3d 

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008 12:44   

google.pl ewentualnie instrukcja od routera
zazwyczaj kilka klikniec

milka 
ekip@

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008 13:47   

poszukaj sobie w menu routera. Tam jest taka opcja DMZ - Demilitarized Zone - moglem literowke zrobic.

Przekierowanie portow - bedziesz mial dwa pola - port wejscia (wewnetrzny) i wyjscia (na zewnatrz). Nie wiem dokladnie jak sie tym bawi - jakos nigdy nie probowalem i nie potrzebowalem. Ty jednak dzialaj wedle zasady "potrzeba matka wynalazku" i dzialaj...

M

ah 
Łowcy

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008 23:27   

ewentualnie szukaj zakładki NAT ( taką kiedyś tyż miołem ) :d

(c) by Skorzenny :mrgreen:

rAbBiT^killer 
Rada Naczelna

Wysłany: Czw 24 Sty, 2008 01:25   

czekaj ale ten zewnetrzny adres wpisales w router? jako jego ip statyczne?

Nietoperek 
Łowcy
deMo

Wysłany: Pią 15 Lut, 2008 21:33   

rAbBiT^killer napisał/a:
Jesli chodzi o ip zew. to pewnie dostales od provaidera adres i ten adres musisz wpisac tutaj:
http://ui.linksys.com/fil....30.0/Setup.htm

Setup -->Basic Setup--> 1 okienko masz tam ustawione "Automatic Configuration DHCP" i tam masz wybrac Static IP i wlasnie tu wpisujesz sobie to zewnetrzne IP i juz masz.

A i sprawdz czy czasami routr nie ma zewnetrznego bo na kompie napewne bedziesz mial wew. bo router ci taki przydziela (maskuje) czyli podpinajac kilka kompow pod tego linksysa kazdy z nich bedzie mial rozne wewnetrzne ip a zewnetrzne czyli wychodzace na swiat lub to po ktorym bedziesz rozpoznawany bedziesz mial jeden adres. Ale to wszytko pisze ci na tym routerze pozatym jak cos mozesz sobie sprawdzic na jakiejs stronce jaki masz adres np. speedtest.net

Wreszcie mam czas i siadłem nad tym problemem.

Więc tak gdy wchodze Setup -->Basic Setup--> "Automatic Configuration DHCP" zmieniam na Static IP

Tak to wygląda :

To nie działają mi żadne strony WWW.

Odpaliłem dedyka w CS 1.6 i tak to wygląda :

Odpaliłem serwa Crysisa, żeby sobie pobiegać i sobie potrenować i nagle ktoś się dołączył z zewnątrz,i tak to wygląda :

Wróciłem do poprzednich ustawień Routera "Automatic Configuration DHCP" i strony WWW zaczęły działać, stawiam dedyka CS 1.6 nadal to samo, odpalam dedyka w Crysisie i mam zew. IP :???:

W trakcie testu na tej stronie co podałeś Speedtest wykrywa mi IP : 88.156.108.89.

Odpalam radio internetowe i mam takie coś : http://192.168.1.100:8000/VirtualDJ.ogg.

Ocb QWA :?:
Możecie się wykazać :)

own3d 

Wysłany: Pon 18 Lut, 2008 08:32   

boze...

to czy bedzie dhcp czy nie to nie ma znaczenia, dhcpd serwer to takie cos co automatycznie ustawia IP, przy static musisz zrobic to recznie, w zasadzie bez znaczenia czy bedzie tak czy siak, strony Ci nie dzialaja przy static tylko dlatego ze nie podales serwerow dns

na swoim komputerze w tym przypadku nigdy nie bedziesz mial adresu 88.156.108.89 ustawionego fizycznie... wystarczy wlaczyc DMZ na swoj wewnetrzny adres 192.168.1.100 czy jaki tam masz i juz wszystkie porty beda przekierowane na Twoj komputer i wtedy ktos wpisujac w cs connect 88.156.108.89 polaczy sie z Twoim kompem o adresie 192.168.1.100, a jesli DMZ nie chce Ci dzialac to przekierowywuj sobie porty dla kazdej uslugi oddzielnie, ot cala filozofia

Nietoperek 
Łowcy
deMo

Wysłany: Pon 18 Lut, 2008 14:02   

own3d napisał/a:
boze...

to czy bedzie dhcp czy nie to nie ma znaczenia, dhcpd serwer to takie cos co automatycznie ustawia IP, przy static musisz zrobic to recznie, w zasadzie bez znaczenia czy bedzie tak czy siak, strony Ci nie dzialaja przy static tylko dlatego ze nie podales serwerow dns

na swoim komputerze w tym przypadku nigdy nie bedziesz mial adresu 88.156.108.89 ustawionego fizycznie... wystarczy wlaczyc DMZ na swoj wewnetrzny adres 192.168.1.100 czy jaki tam masz i juz wszystkie porty beda przekierowane na Twoj komputer i wtedy ktos wpisujac w cs connect 88.156.108.89 polaczy sie z Twoim kompem o adresie 192.168.1.100, a jesli DMZ nie chce Ci dzialac to przekierowywuj sobie porty dla kazdej uslugi oddzielnie, ot cala filozofia

Boże boze ....
Nie każdy jest taką alfą i omegą jak ty o Wielki ...
CZAISZ TO, ŻE NIGDY NIE MIAŁEM STYCZNOŚCI Z ROUTERAMI I TAKIM PROBLEMEM JAK TEN DLATEGO PROSZE O POMOC W ZROZUMIAŁYM JĘZYKU :!:

...
dzięki zaraz sprawdze :/

Nietoperek 
Łowcy
deMo

Wysłany: Pon 18 Lut, 2008 14:26   

Dziękuje Grifter za POMOC :)
Działa tak jak pisałeś DMZ ON i jest tak jak powinno :)

Trzeba tak było odrazu :)
Można zamykać :)

own3d 

Wysłany: Pon 18 Lut, 2008 14:53   

"boze..." bylo dlatego ze juz o tym pisalem :P

milka 
ekip@

Wysłany: Pon 18 Lut, 2008 15:40   

perek perek... nie masz problemow ze soba? :D

M

ps. zamykam, hey

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi